Život nemá obmedzenia keď si sama sebou

Dnes ma napadlo, že život má zvláštne pravidlá. A v tom som si túto myšlienku vyvrátila. Život žiadne pravidlá ani obmedzenia nemá. My ľudia si ich tvoríme sami. Obmedzujeme seba, obmedzujeme iných. Prečo? Zo strachu. Máme strach zo samoty, z neprijatia, zo života bez lásky, z mnohých vecí. Strach je našou ručnou brzdou, s ktorou neustále jazdíme.

Zúfalo šliapeme na plynový pedál a nevieme sa rozbehnúť. Za nami plno dymu, motor hučí a my stojíme na mieste. Ako povoliť tú brzdu? V aute to ide ľahko. Ale čo urobiť v skutočnom živote? Záleží na tom, čo si myslíš. Je všetko možné? Alebo sa niečo nedá? Ja viem, že všetko, čo si viem predstaviť je možné i uskutočniť.

Čo si myslíš ty? Čo ťa práve teraz napadlo? Cítiš strach z toho, že by si mala niečo urobiť? Cítiš vzrušenie? Máš radosť z myšlienky na slobodný život bez obmedzení? Napadlo ťa, čo si pomyslí tvoja rodina, keď zrazu začneš byť sama sebou? Čo by sa stalo? Odpovedz si na túto otázku písomne.

Strach byť sama sebou

Byť sama sebou to je často práve to, z čoho máš najväčší strach. Vybudovala si si život s nejakou maskou na tvári, ktorú tvoje okolie akceptuje. Vôbec netušia kto si. Možno to nevieš ani ty. Nie je to zlé ani dobré. Záleží ako to vnímaš a či s tým chceš niečo urobiť. Možno ani nevieš, že nosíš masku.

Skús si spomenúť ako sa chováš v prítomnosti iných ľudí. Zhováraš sa s niekym a snažíš sa zapôsobiť alebo si aká si? Dokážeš odísť, keď cítiš, že ti rozhovor nie je príjemný alebo ticho trpíš?

Odídeš alebo ticho trpíš?

Byť sama sebou je sloboda. Nemáme dôvod chovať sa inak. Napriek tomu to robíme. Čo nás k tomu núti? V prvom rade naučené vzorce. Od mala ti tvoje okolie vnucuje svoje predstavy o tebe. Nikto sa ťa nepýta ako sa cítiš, či súhlasíš, či tá, ktorú vidia si naozaj ty alebo to iba hráš, aby boli šťastní. Nič sa ťa nepýtajú. Celý život ťa vtláčajú do krabičky s tvojim menom.

Ak si “dobré dievča” robíš, čo ti kážu a si s tým zmierená. Všetci sú spokojní. No ak sa máš aspoň trošku rada, nedokážeš byť v tej krabičke a jedného dňa z nej újdeš von a staneš sa “zlým dievčaťom”. Zlým pre svoje okolie. Čo sa to sňou stalo? Začnú sa pýtať tvoji blízki. Vždy to bolo také dobré dievča…bla bla bla.

Ty nie si zlá. Si sama sebou. A ich reakcie sú dôkazom, že vôbec nevedia kto si.

Takže, poďme si pripomenúť, čo už určite vieš. Ak nie, tak sa to práve dozvieš. Kým nemáš rada samú seba, nemôžeš mať rada nikoho. Nemôžeš rozdávať, čo nemáš. Maj rada samú seba takú aká si. Aj svoje nedostatky. Ale hlavne nájdi tie svoje prednosti schované v poslednej zásuvke svojho krásneho JA.

Pocíť k sebe LÁSKU.

Uvedom si ju a nechaj ju rozliať po celom tele. Nechaj ju vojsť do každej jednej bunky. Bože môj, už to vidím, ako tvoje bunky skáču od radosti a z vďačnosti. Sú pre teba ochotné urobiť čokoľvek. Uzdraviť tvoju dušu, telo a celý svet okolo. Dovoľ im to. Aj keby si práve teraz stúpila do hovna príjmi to, umy si topánky a nechaj život plynúť. Život je krásny. Byť sama sebou je úžasné.  

Čo ak ma ľudia neprijmu?

Tých, ktorí ťa neprijmu nepotrebuješ vo svojom živote. Ak ťa mali radi pre niečo iné, než pre teba samotnú, nie sú tvojimi skutočnými priateľmi a nezaslúžia si, aby si sa pre to trápila. Je skvelé, že si spoznala ich pravú tvár. Teraz vieš, čo máš robiť.

Tvoja dnešná úloha: napíš si, čo najhoršie sa môže stať, ak budeš sama sebou. A pod to napíš, čo úžasné sa môže stať, ak budeš sama sebou

S láskou Zuzana

Mojim poslaním je prekonávať strach. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť Zem Slobody, kde sa strach mení na pokoj v duši. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov