Pre šťastie iných všetko

Takto to môže vyzerať, keď sa na nás díva Vesmír

Je ráno. Zvoní ten zasraný budík. Musíš vstať a nechce sa ti. Vstaneš. Veď dobrý človek urobí všetko pre blaho vlastnej rodiny. Zobudíš deti, jedno z utrpení dňa, pretože im sa tiež nechce vstávať do školy. Urobíš všetko najlepšie ako vieš, aby deti stihli prísť do školy, ty do práce a manžel bol na teba hrdý.

Fotka od značky: SarahRichterArt

Uštvaná pristaneš v práci, ktorá ťa možno niekedy bavila, no dnes už to tak necítiš, pretože robíš viac nezmyslov ako zmyslov a tvoj šéf robí všetko pre to, aby ti dokázal, že toho musíš stihnúť viac, aby si si zaslúžila svoj plat.

Medzitým telefonát od manžela, učiteľky, mami…stále niečo treba. No neurobíš to pre ich šťastie? A čo tvoje šťastie? To je v pohode. Ty si šťastná, keď sú všetci šťastní. A sú šťastní? Alebo stále zvyšujú nároky, aby si viac kmitala a nezostarli ti kĺby? Ok, už mlčím. Pre blaho rodiny všetko. Aj vlastné zdravie. Potom im síce nebudeš užitočná, ale nevadí. To dáš.

Nikto to síce neocení, ale ten skvelý pocit užitočnosti…

Fotka od značky: JÉSHOOTS

Z práce sa ponáhľaš nakúpiť, aby nikto nezomrel od hladu. Nikdy neuvaríš, čo ti chutí pretože to nie je dôležité. Dôležití sú všetci ostatní stravníci. Veď ťa robia šťastnou. Ocenia to. Určite. Vôbec ich tým nerozmaznávaš. Máš ich rada. Robíš to z lásky k nim. A seba prečo nemáš rada? Čo robíš z lásky k sebe? Ok. Už mlčím.

Máš nakúpené, deti si priviezla domov, zaviezla na krúžky, rýchlo pripravíš večeru. Zvoní telefón…bože môj, niečo si zabudla vybaviť. Neskutočné. To stíhaš. Večer si uštvaná. To nevadí. Si žena roka, manželka roka, matka roka. Výborné. GRATULUJEM ! A k čomu ti to bude?

Pred spaním mrkneš očkom na facebook, alebo len tak prejdeš po nete, aby si si pozrela niečo motivujúce a začneš čítať článok, ako sa máš mať rada, nerobiť všetko pre šťastie iných, pretože to sa nedá…bla bla bla…

Pomyslíš si: „O čom to točí? Kedy to mám stíhať? Na to nemám čas. Tej sa to píše, asi žije na inej planéte. Blbosti. Ja som v pohode.“

Je ti to povedomé? Našla si sa v tom? Alebo patríš už medzi uvedomelejšie ženy, ktoré pochopili, že tadiaľto cesta k šťastiu nevedie?

Či chceš alebo nie, hore popísanou cestou nikam nezájdeš. Iba do nemocnice na infúzie.

DVE RADY:

1. Jediný človek, ktorého dokážeš urobiť šťastným si ty.

2. Ak si šťastná ty, sú šťastné aj tvoje deti a všetci okolo.

TAKTO TO FUNGUJE.

A tí, ktorí šťastní nechcú byť, tí nebudú, ani keď sa rozkrájaš. Máš právo chcieť, tak ako všetci chcú. Robiť, čo ťa teší, tak ako všetci. Naučila si ich, že na tvojich pocitoch nezáleží. To je tvoja zodpovednosť. A dá sa to zmeniť. Ak chceš a rozhodneš sa zmeniť to.

Možno to nechceš zmeniť. Tak pokojne prestaň čítať a skús tie infúzie.

Ak máš chuť prežiť a užiť si šťastie svojej rodiny, čítaj ďalej.

Skúsila si sa niekedy opýtať, čo robí každý jeden člen tvojej rodiny pre blaho ostatných? Robí vôbec niekto niečo také okrem teba? Všetci robia, čo ich teší? Určite áno. A ty? Si vôbec na zozname RADOSTI? Alebo to odkladáš na náhodu, že sa dožiješ dôchodku a sediac na vozíku v dome dôchodcov si to užiješ?

Fotka od značky: sasint

Možno sú pre teba moje slová tvrdé, ale sebaničenie pod „nálepkou PRE DOBRO INÝCH“ nie je šľachetné. Je to nezodpovedné. Voči tebe aj voči ostatným. Tvoja rodina potrebuje zdravú, usmiatu mamu plnú lásky a energie. Tvoje deti sa potrebujú naučiť, že aj ty si tu a občas potrebuješ pomoc. Ak so mnou nesúhlasíš, máš na to právo. A preto budeš slúžiť všetkým do smrti a budú to brať ako samozrejmosť.

Máš právo voľby.

Chceš byť strašne dobrá žena alebo šťastná žena? Štrašne dobrá žena je strašná k sebe a dobrá k ostatným. Šťastná žena je plná lásky k samej sebe aj k ostatným. Lásku dáva a tiež dostáva späť. Všetky námietky, ktoré ťa teraz napadli sú argumenty tvojho strachu. Výhovorky, alibizmus, lenivosť niečo zmeniť. „Nedá sa“ je výhovorka, kým sa o to nepokúsiš. Skús chvíľu rozmaznávať seba. Dá sa?

Aká je tvoja odpoveď?

Napíš si na papier všetky dôvody, prečo sa to nedá. Pretože všetko je možné, keď to chceš.  Len si spomeň, čo všetko dokážeš, keď niečo veľmi chce niekto, koho ľúbiš? Dokážeš také veci, o ktorých si ani netušila. A vieš prečo? Neriešiš, či sa to dá alebo nedá. Pre šťastie a spokojnosť tvojich blízkych urobíš čokoľvek. Tak prečo nie pre seba?

Aká je tvoja odpoveď teraz?

Ak dávaš lásku v domnení, že sa ti raz od tvojich blízkych vráti, častokrát sa rokmi tento dôvod niekde vo vesmíre stratí.

Vesmír, robím všetko pre šťastie iných. Prečo nie som šťastná?

Pretože robíš všetko, aby si nebola.

Ako to?

Dal som ti práva aj povinnosti a slobodnú vôľu nakladať so svojim životom. Nemôžem zasahovať do tvojich rozhodnutí, pretože by som porušil tvoje právo slobodnej voľby. Rozhodla si sa vzdať svojich práv dobrovoľne. Vezmi si ich späť. Môžeš.

Ale ja chcem byť dobrá matka, manželka, dcéra, dobrý človek. Chcem, aby ma moji blízky milovali.

Milujú ťa. Si dobrá slúžka.

Vysmievaš sa mi?

To ty sa vysmievaš sama sebe. Prečo si myslíš, že s právom na život nebudeš dosť dobrá?

???

Tu je priestor na zamyslenie. Vieš si odpovedať? Skús to. Urob to pre seba.

Začať robiť veci inak, v prospech seba neznamená, že si zlý človek. Áno, celá rodina sa bude na teba pozerať ako na sebeckého človeka. Boli zvyknutí na komfort. Na to, že sú dôležitejší ako ty. Možno si myslíš, že je to šľachetné. A možno nie je. Teraz si myslíš, že som sa zbláznila?

Naozaj máš pocit, že tvoja rodina potrebuje uštvanú, nervóznu, chorú alebo nešťastnú matku a manželku? NIE. Potrebujú zdravú, silnú, vitálnu, usmiatu a šťastnú matku a manželku.

šťastná matka = šťastná rodina

Mysli na to, keď najbližšie budeš po niekom niečo chcieť a potom si povieš: „Radšej si to urobím sama“. Takto im vôbec nepomáhaš. Iba z nich robíš rozmaznaných a neschopných ľudí..

Ty si rovnako dôležitá ako všetci členovia tvojej rodiny. Vesmír nestvoril ani jedného z nás preto, aby slúžil iným. Preto si uži svoj život. Máš na to právo.

Zuzana zo Zeme Slobody

Mojim poslaním je prekonávať strach. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť Zem Slobody, kde sa strach mení na pokoj v duši. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov