Môj rozhovor s Vesmírom

Vesmír, mám na Teba milión otázok. Nerozumiem nám ľuďom. Vieš mi povedať, čo to robíme? Prečo sme chamtiví, nevážime si iných ani seba? Berieme a nedávame? Zrejme som naivná, pretože si myslím, že sa dá žiť jednoducho. My však zo všetkého urobíme veľmi zložitú vec.

Už sa „teším“, a tu Ťa prosím neplň mi to, kedy spláchnutie záchoda bude vyžadovať zložitý software a spláchne iba v prípade, že na to máme oprávnenie, certifikát, desať odborných kurzov a povolenie od štátu. Svetu vládne obrovská hlúposť, ktorá sa volá MONEY. Dnes si môžeme kúpiť každú „chujovinu“, ale nič, čo má nejakú cenu, nedajbože, aby to na niečo slúžilo a zjednodušilo nám to život. Vesmír, pýtam sa:

Kde je zdravý rozum? Existuje vôbec?

Musíš sa na nás dobre zabávať, keď vidíš ako sa pachtíme, aby sme mohli vlastniť všetko a všetkých a pritom bežíme smrti oproti. Čo bežíme, sedíme v lietadle, aby sme tam boli rýchlejšie. Je to smiešne. Máš pravdu.

Naše deti poznajú len čokoládovú a virtuálnu kravu, pijú mlieko z prášku a jedia antibiotiká ako cukríky. Nemáme úctu pred ničím. Fakt nemáme? Bŕŕŕŕŕŕŕ.

My sme predsa inteligentné bytosti. Ale ako hlupáci si myslíme, že prečúrame celý Vesmír. Ja byť Tebou, už sa naštvem. Si naštvaný? Nie, Ty sa nemusíš naštvať. Vypneš nás. Ty vieš prijať všetko. Aj našu hlúposť a chamtivosť. Ty vieš, že som zažila, aké to je mať všetko potrebné, ale žiaden luxus, aj to aké to je mať viac než mi je treba.

A toto je moje poznanie: Mať priveľa znamená nemať nič. Nemáš čas užiť si, po čom si tak veľmi túžil. Vlastníš to, ale nič z toho nemáš. Nemáš pokoj v duši a stále Ťa to niekam ženie. A vôbec netušíš kam. Ideš s davom, aby si bol „IN“. A pritom si „OUT“. „OUT“ z vlastného života. Toto asi nechápeš.

…a v tom Vesmír prehovoril:

Vy ľudia potrebujete sebazničenie, aby ste našli samých seba. Nesúdim Vás, prijímam Vás takých, akí ste. Vy ma nedokážete prijať takého, aký som. Ani rešpektovať prírodné zákony. Rešpektujete toho stále menej. Ani jeden druhého, ani seba samého. Rozumiem tomu. Pretože ja iba som. Vy tiež iba ste. No chcete byť viac, než len byť. A práve preto nie ste.

Nie ste prítomní. Žijete v minulosti a v budúcnosti. Nikdy nie ste TERAZ. Všetko, čo vlastníte je Vám na nič. Nikdy sa z toho nemôžete potešiť. Nemáte na to čas. A pritom, čas je iba ilúzia. Čas neexistuje. Všetko ste si pomenovali, nalinkovali a idete podľa návodu.

Čo tak skúsiť byť sami sebou a nehanbiť sa za to? Keď vám niekto povie, že ste sprostí zaradíte sa tam alebo sa naštvete a vrátite mu ranu.

Nedokážete to nechať plynúť. Každý má právo myslieť si o Vás, čo chce. Vy tak isto máte právo myslieť si o každom, čo chcete, alebo ako to cítite. Je to jednoduché. Máte právo na všetko. A máte iba jednu povinnosť – niesť za to zodpovednosť. Ale Vy ju neunesiete a mstíte sa. Z nedostatku lásky. Zo strachu.

Čoho sa vlastne bojíte? Samých seba? Aj tak všetko bude ako má byť. S tým nič neurobíte. Zákon rovnováhy funguje, či chcete alebo nie. Ak naložíte na jednu stranu, pribudne aj na druhej. Je iba na Vás, čo tam naložíte. Podľa toho dostanete späť. Život bol, je a bude. S Vami aj bez Vás. Nič netrvá večne a stále sa mení. Vy tiež.

Snažíte sa vyzerať dobre z vonku. A prečo nie zvnútra? Pokoj v duši a vyrovnanosť vo vašom vnútri sa odráža na Vašej tvári. Môžete si napatlať na tvár všeličo, aby ste vyzerali mlado a nemali vrásky, ale budú tam, napriek všetkému, pretože Vaša duša, Vaša podstata sa trápi. Vrásky nie sú iba o veku. Sú aj o tom ako sa cítite.

Príroda, ktorá je všade okolo Vás a všetky jej zákony sú návod, čo máte robiť. To, čo platí v prírode, platí aj vo Vás. Vy ste jej súčasťou. Každá bytosť je zmenšený vesmír. Všetko, čo je v prírode má svoj zmysel v stave v akom sa nachádza. Aby ste boli zdraví, nepotrebujete žiaden koncentrát vo fľaštičke.

Idete do lesa a hľadáte tam čašníka a čalúnené stoličky. Kúpite deťom nové šaty a očakávate, že sa nebudú váľať po zemi. HA-HA-HA. Máte rozum a pocity. Ak niečo nie je o.k., ozvú sa. JEDNODUCHÉ.

Máte všetko. Nemáte trpezlivosť. A dobrú vôľu ste vymenili za snahu byť „DOKONALÍ“. Dokonalí ste sa narodili. Nie je viac, čo dosiahnuť. Iba spolu ste viac, nie každý sám. Nemám viac čo povedať.

A tu je priestor na to, aby sme sa zamysleli.

Zamyslite sa. Nad tým, čo robíte nesprávne, keď nežijete život, ktorý chcete žiť. Prečo cítite v duši prázdno, keď tam má byť plno. Plno lásky. Klaďte si otázky každý deň. A odpovedzte si na ne. Pravdivo.

Robte všetko najlepšie ako viete. To postačí.

Užite si to

Zuzana zo Zeme Slobody

Mojim poslaním je prekonávať strach. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť Zem Slobody, kde sa strach mení na pokoj v duši. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre
  1. Katarina píše:

    Dobry vecer chcem sa Vas spytat na knihu ci mate ponuke okrem e_kniha prepacte ak zle napisala.Dakujem

    • Zuzana Sýkorová píše:

      Dobrý deň Katka. Ospravedlňujem sa, ale nerozumiem dobre Vašej otázke. Pýtate sa, či mám aj inú knihu alebo, či mám knihu v inej forme? Majte krásny deň. Zuzana

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov