Ide o váš život, preto by ste toto mali vedieť.

Mám pocit, že sa svet zbláznil. Vyvíjame tlak jeden na druhého, akoby išlo o život. Vlastne aj ide o život. Ale o ten náš ŠŤASTNÝ život. Sami si ho skracujeme kvôli chamtivosti, prestíži…neviem čomu všetkému. Jednoducho povedané, kvôli bezvýznamným veciam oberáme seba i druhých o vzácnu životnú energiu. Ruku na srdce. Kto z vás je naozaj šťastný?

Kráčate ráno s úsmevom do práce? Spievate si?

Užívate si každú minútu svojho života?

 • Tešíte sa z prírody okolo vás? Alebo je vám ukradnutá?
 • Tešíte sa, že sú vaše deti také, aké sú? Že robia veci svojim spôsobom? Dovolíte im to a ste na ne hrdí? Alebo ich neustále napomínate, že robia všetko nesprávne?
 • Máte čas na seba aj na iných? Alebo odkladáte čas pre seba a stretnutia s blízkymi a priateľmi na „potom“, keď vybavíte všetky nepodstatné veci, ktoré vám neprinášajú radosť?
 • Robíte to, čo vás baví? Alebo ustupujete, pretože niekto iný je vždy dôležitejší ako vy?
 • Vidíte zmysel vo vašej práci? Alebo ju robíte iba pre peniaze, pretože inú možnosť nemáte?
 • Vychádzate so svojimi kolegami? Alebo trpíte?
 • Váš šéf vás dusí, požaduje stále väčšie výkony, neustále sa mračí a robí na vás bu-bu-bu? Alebo je to šéf s ľudskou tvárou a usmieva sa?
 • Ako oddychujete po práci? Oddychujete vôbec? Alebo ste ten typ, ktorý si myslí, že niečo v živote zmešká? Aj dovolenku si naplánujete, urobíte zoznam, čo všetko chcete stihnúť?

Zabilo by vás, keby ste sa na chvíľu zastavili?

Moja odpoveď je: „Ten stres a zhon vás zabíja.“

Aká je vaša odpoveď? Zamyslite sa nad tým a úprimne si odpovedzte. Je naozaj také nemožné spomaliť? Tu vzniká priestor pre váš názor. Pretože sa určite chcete s niekým podeliť o to ako túto tému vnímate. Zodpovedzte si všetky otázky vyššie a napíšte do komentárov, prečo si myslíte, že nemôžete spomaliť. Čo vám v tom bráni? Alebo kto?

Neexistuje žiadna sila, ktorá vás môže zastaviť, ak sa rozhodnete niečo urobiť. Aby však to rozhodnutie mohlo nastať, potrebujete na to veriť si. Okolie však pre vaše rozhodnutie väčšinou nemá pochopenie, preto to radšej vzdáte hneď. Aby ste mali pokoj. Odolnejší typ ľudí chvíľu s okolím bojuje a snaží sa ho presvedčiť, že jeho vízia a rozhodnutie realizovať ju je správna a túži, aby to okolie pochopilo. Potrebujeme ich súhlas? Väčšinou áno.

Prečo?

Aby ste ich nesklamali? A seba sklamať môžete? Prečo? Aby boli ostatní šťastní? NEBUDÚ. A ani vy nebudete šťastní. Tak prečo to potom robíte?

Uvažovala som nad tým, prečo som to robila ja.

Mala som strach, že ma nikto nebude mať rád. Snažila som sa, zaslúžiť si lásku a šťastie. Znamenať niečo pre niekoho. Aby si ma ľudia vážili a brali ma ako seberovného. Uverila som tomu, že môj názor nie je dôležitý, pretože nie je správny. Uverila som, že nie som vyvolená, aby som robila to, čo ma baví. Neverila som sebe. Verila som druhým. Ich predstave o mne. „Veď ma poznajú“, vravela som si.

OMYL

Strach, že vás druhí nebudú mať radi nie je na mieste. Ak vás nemajú radi takých akí ste, ale takých aký nie ste, tak vás nemajú radi tak či tak. Majú radi to, ako sa správate. Nie vás.

 Zaslúžiť si lásku a šťastie? Toto si nemôžete zaslúžiť. Láska je vo vás. Ak ju v sebe nájdete a naučíte sa používať voči sebe i ostatným, máte ju stále. Nemusíte si ju vymáhať u druhých. Ani ničím zasluhovať. Tu však neplatí, že máte byť odporní alebo zlí ľudia. Pretože ak máte v sebe lásku, nemáte potrebu ubližovať nikomu. Ani sebe ani druhým. A to je ŠŤASTIE.

 Znamenať niečo pre niekoho. To je ale hlúposť, keď sa nad tým zamyslíte. Keď neznamenáte nič sami pre seba, nebudete pre nikoho nič znamenať. Je to iba o vás. Nemáte sa radi a vysielate tieto vibrácie všade okolo seba a tak sa k vám potom ľudia správajú. Neveríte si? Ako vám môže veriť niekto druhý? Nemáte sa radi? Všetko vám na vás vadí? Ste neschopní vo svojich očiach? Ste takí pre všetkých.

 Zmeňte svoj pohľad na seba a zmení sa prístup vášho okolia k vám.

Ak to dokážete, budú si vás ľudia vážiť a brať vás ako seberovných. Budú si vás vážiť pre to, akí ste naozaj. Jednoduché. Alebo nie? Máte v hlave vzorce, ktoré nútia vašu myseľ hovoriť vám: „ Nie je to jednoduché. To nedokážeš.“

Áno, treba pre to niečo urobiť. Treba to skúšať každý deň. Chce to svoj čas. Cesta k zmene postojov a myslenia je v tom, že budete na to neustále myslieť. Keď poviete niečo nepekné voči sebe či niekomu inému, uvedomte si to. Časom si z toho vytvoríte návyk, ktorý vás upozorní: „Aha, zasa si to urobila“. A potom príde ten deň. Deň, kedy zistíte, že skôr, než budete chcieť niečo také vysloviť, niečo vo vás to zastaví a nevyslovíte to.

Dokázali ste to. WOW.

Viem, teraz si to neviete predstaviť. Neriešte to. Dá sa to. Tvrdím to preto, že to sama tak robím. Pravdou je, že sú situácie, ktoré stále ešte nezvládnem a zareagujem hlúpo a nemiestne. Nech vás takýto nezdar neodradí. Žiadne „ to nedokážem“. Iba potrebujete viac času. Keď ste sa ako deti učili chodiť, nepoznali ste „nedá sa“, chceli ste chodiť a nedokázalo vás vôbec nič odradiť. Ani pád.

Toto je to isté s jediným rozdielom. Poznáte „nedá sa“. Nevadí. Teraz je pre vás „nedá sa“ výzvou, aby ste sa naučili chodiť po ceste k slobode vašej duše a žiť šťastný láskyplný život.

 Môj názor nie je dôležitý, pretože nie je správny. Toto kto povedal? Každý názor je dôležitý. A čo je správne a čo je nesprávne? Záleží na tom, ako sa na danú vec, či situáciu dívate. Váš názor je dôležitý. Ak niekto tvrdí opak, je to jeho názor, ale nie váš. Nebojte sa povedať svoj názor. Máte na to právo bez ohľadu na to, čo si o tom kto myslí.

Neveríte si? Veríte tomu, čo si o vás myslí niekto, kto vás vôbec nepozná? Väčšinou máte pocit, že vaši blízki, či priatelia vás dobre poznajú a veríte im. Dokonca veríte tomu kto ste z ich pohľadu. Nikto vás nepozná takých akí ste naozaj. To viete iba vy. Verte sebe.

Nie je potrebné zblázniť sa. Tým, že spomalíte, nestihnete menej vecí. Stihnete viac. Uvedomíte si, čo je naozaj dôležité a budete lepšie rozoznávať, čo urobiť treba a čo nie. S kým sa stretnúť a s kým nie. Prečo sa rozčúliť a prečo nie. Nakoniec sa prestanete rozčuľovať. Naučíte sa mať obyčajnú radosť s obyčajných vecí. Dizajn je fajn, no teplo a radosť do duše vám neprinesie.

Fotka od značky: Suzy Hazelwood

Dajte si za úlohu spomaliť.

Nie však štýlom „MUSÍM“, ale „CHCEM“. Chcem byť šťastný človek, preto spomalím. Neustálim naháňaním sa uženieme iba smrť. Budeme rýchlejšie na konci svojho života. Toto je to, čo chcete?

Pomôcka k spomaleniu

Ak sa dostanete do stavu chaosu a zahltenosti. Spomaľte. To sa ľahko povie, ale horšie urobí. Čo máte robiť v takej situácii? Robte všetko pomaly.

 • Kráčate niekam? Kráčajte pomaly.
 • Máte zrýchlený dych? Vedome dýchajte pomaly.
 • Rozprávajte pomaly.
 • Naplánujte si menej vecí ako zvyčajne a robte ich pomalšie. Tak pomaly, aby ste si stihli uvedomiť, čo robíte.
 • Ak robíte niečo, čo vás nebaví urobte niečo, aby vás to bavilo. Pustite si hudbu, ktorú máte radi. Spievajte si. Doprajte si za to odmenu.

Nedá sa to?........................... Dá sa to.

Nepamätáte si veľa vecí? To preto, že si ich neuvedomujete. Rýchlo ich urobíte. A tak rýchlo aj zmiznú z vašej pamäte. Navyše ľudský mozog má jednu úžasnú funkciu ako prevenciu proti zblázneniu sa – vyhadzuje všetko nepodstatné. Pomôžte mu a robte iba to podstatné a len pár nepodstatností. Všetko je v skutočnosti ľahšie ako to vyzerá. Tým, že ste to neskúsili a neviete aké to je, máte pocit, že to nezvládnete. Že je to pre vás ťažké.

Myslíte si, že vynosiť dieťa je ľahké? Viete koľko procesov nastáva, aby všetko prebehlo a narodilo sa dieťatko? Mnohé ženy to podstúpili a neriešili, že je to ťažké. Chceli to, preto to bolo ľahké. Predstavte si výsledok a bude ľahké dokázať čokoľvek. Choďte za tým, čo vás baví. Za vašou víziou. Má to zmysel. Aj keby ste sa cestou mali niekoľkokrát potknúť a spadnúť. Aj keby ste mali sedieť na dne a plakať, že to nedokážete. Patrí to k tomu.

Moja skúsenosť: Mnohokrát som bola v situácii, kedy som niečo tvrdila a konala niečo iné. Takto to vyzeralo v očiach môjho okolia. Bolo to preto, že som vedela ako to mám urobiť, ale ešte som to nedokázala. Občas sa mi to podarilo a občas zasa nie. To je úplne v poriadku. Je to tréningový proces. Nedajte sa odradiť hlúpymi poznámkami. Vy viete prečo to robíte aj prečo to tvrdíte. Robíte všetko preto, aby ste to dokázali. Nikto múdry z neba nespadol.

Budem sa opakovať. Dokážete všetko, čo chcete dokázať. Všetko, pre čo sa rozhodnete.

CHCITE – ROZHODNITE SA – UROBTE TO.

Nepotrebujete nikoho na to, aby ste niečo dokázali. Vlastne potrebujete. SEBA. A to máte vždy. Veríte si? Stále nie? Naučíte sa to. A viete prečo? Pretože CHCETE, ROZHODNETE SA a UROBÍTE TO.

Zajtra ráno, keď vstanete z postele, vykročíte do nového života. Zajtra je prvý deň kedy niečo zmeníte. Zajtra chcete niečo zmeniť. Pozajtra sa rozhodnete niečo zmeniť a ďalšie dni budete pre to niečo robiť…

… a prídete tam, kam chcete prísť.

Šťastnú cestu

Zuzana zo Zeme Slobody

 

Mojim poslaním je prekonávať strach. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť Zem Slobody, kde sa strach mení na pokoj v duši. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov