Chce to REŠTART

Minulý rok 2018 bol celý zle. Netvrdím, že to nebolo správne. Vesmír vždy vie, čo robí. Ale ja som to vtedy vyhodnotila ako niečo veľmi zlé. V januári mi veľmi ťažko ochorel otec a v auguste zomrel. Pre mňa najťažšia situácia v živote doteraz. Už ako malá som sa bála tejto chvíle. Chcela som nikdy ju nezažiť.


Predstava smrti mojich blízkych bola pre mňa vždy veľký des. Myslela som si, že nikdy nezvládnem vidieť ich utrpenie. Celý život sa o mňa niekto staral a teraz bol rad na mne, aby som to zvládla. Nebyť môjho manžela, nedala by som to. Bol mojou najväčšou oporou. V tej chvíli som neverila, že to môžem zvládnuť.

Vesmír však zariadi všetko. Zvládla som to (tak ako už mnoho vecí), hoci na úkor seba i mojich blízkych, pretože som sa snažila o zázrak. To nikdy nerob. Príjmi danú situáciu takú aká je a rob, čo robiť môžeš. Nesnaž sa diktovať Vesmíru, čo nie je možné splniť.

NIKDY SA NESNAŽ O ZÁZRAK !

U mňa to bolo o to ťažšie, že k najväčším mojim strachom patril aj strach z lekárov. Možno aj preto som bolo chorá veľmi zriedka. Navyše, nech mi skvelí lekári odpustia, lekárom neverím. A taktiež nemám rada úrady a úradníkov. Napriek tomu z celého srdca ďakujem skvelým lekárom a úradníkom, ktorí mali snahu pomôcť.

Celá táto situácia znamenala navštevovať lekárov, nemocnice a úrady takmer každý deň.

Želala som si byť pokorným človekom. Vesmír to zariadil. Želala som si to vedome a celý čas som na to myslela. Vedela som, že je to niečo, čo muselo nastať, a že to nezmením. Napriek tomu som sa snažila o zázrak. Zdolávanie lekárov a úradov sa stalo mojou každodennou činnosťou. V práci som viac nebola ako bola. Preto si cením zhovievavosť mojich šéfov a kolegýň.

Otriaslo to  základmi môjho pozitívneho smeru života, ktorý som si sedem rokov budovala, a zložilo ho k zemi. Ale povedala som si:

“dobre, teraz som sa na chvíľu zrútila, no nebudem tu dlho”

Dala som si termín, že od 1.1.2019 to zmením. Nebolo to novoročné predsavzatie bolo to ROZHODNUTIE, ktoré napĺňam. Ešte dnes ma dobiehajú rany minulého roka, ale zvládam to krok za krokom.

Ak sa ti zrúti celý doterajší svet, je nutné chvíľu padať na dno a pobudnúť tam. Skvelé na tom dne je, že ak nemáš zbíjačku, čo asi nemáš, tak hlbšie už nemôžeš ísť. Pokojne si tam polež. Plač, krič, kop, búchaj päsťami. Všetko, čo máš v sebe daj von a nechaj to tam. Dno si s tým poradí.


A prečo sa to všetko deje? Pretože potrebuješ REŠTART.  My ľudia však máme ohromnú vlastnosť držať sa toho, čo nám neprospieva. Keď sa Vesmír už na to nemôže pozerať, tak zasiahne. Pomôže nám. Hoci nám to ako pomoc nepripadá. A keďže nové a krásne vznikne až po zrútení starého, tak … už vieš čo.

Šťastie prichádza až keď uvoľníš miesto zapratané hlúposťami.

Ak sa ti to stane, alebo nebodaj niečo také teraz prežívaš, ber to ako dar. Nebráň sa tomu, nemeň to. Iba  nechaj plynúť. Ty síce vieš, čo chceš, no netušíš, čo je pre teba naozaj dobré. Chceš byť šťastná? Nechaj to plynúť. Nediktuj nikomu, čo má robiť, pretože to ťa šťastnou neurobí. A už vôbec nediktuj vyššej moci. Iba brániš svojmu krásnemu spokojnému životu, aby nastal.

Nechať plynúť však neznamená nečinne sedieť. Znamená to prijať výzvy, ktoré prídu, zdolať, čoho sa bojíš. Neobchádzať prekážky. Ísť cez ne. Pretože ty to dokážeš, akurát o tom nevieš. Ak niečo nevieš, to neznamená, že to nie je možné. Dokážeš čokoľvek. Prečo by si nemala? Čo ťa núti myslieť si, že niečo nedokážeš? Čo ťa núti myslieť si, že si nezaslúžiš život, po akom túžiš?

Tvoj “zdravý rozum ti to našepkáva”. Nepočúvaj ho. Pošli ho k lekárovi, pretože nie je zdravý.

Si úžasná bytosť, plná ohromných daností, o ktorých netušíš. Nájdi ich. Požiadaj pred spaním svoje podvedomie, aby ti ich odhalilo. Tvoja Duša tak dlho čaká, kedy o to požiadaš, aby ti to konečne mohla povedať. Si človek, tvorivá a jedinečná osobnosť. Rob, čo ťa baví. Napriek odrádzaniu okolím, napriek nedôvere, napriek zaužívaným pravidlám.

Poruš všetko, čo si sa kedy naučila. Choď vlastnou cestou, i keď žiadnu nevidíš. Urob prvý krok, a potom ďalší. Uvidíš, že tam tá cesta je. Ďalší kúsok cesty sa objaví každým tvojim krokom.

Kráčaj. Nemysli na predchádzajúci ani na budúci krok. Zameraj sa na ten, ktorý práve robíš. Uvedomuj si to, čo práve robíš. Akú to má chuť, vôňu, farbu, zvuk? Aký máš práve pocit? Preži to a uži si to. A vitaj v prítomnom okamihu 🙂

Byť celá ponorená do toho, čo práve robíš znamená byť prítomná. A v prítomnosti nie je minulosť ani budúcnosť. Ani strach. Je iba TERAZ. Nikdy nebolo a nebude. Iba JE.

Byť prítomná sa najlepšie trénuje v prírode. Kráčaš, uvedomuješ si, že kráčaš, uvedomuješ si vône, vzduch, kvety, stromy. Počúvaš zvuky. Uvedomuješ si spev vtákov, svišťanie vetra, šumenie lístia, zvuk vlastných krokov a dychu. Cítiš teplo, chlad, kvapky dažďa na tvári. Môžeš sa zastaviť a len tak hľadieť do diaľky a nemyslieť na nič. Iba pozorovať.

Si uprostred celého vesmíru. Si súčasťou celého toho zázraku bytia. Zrnko piesku, ktoré je dôležitým kúskom niečoho veľkého. Patríš sem a bez teba to nemôže byť čím to je. Si dôležitá. Si jedinečná. Si úžasná.

Si TERAZ.

Telo – Energia – Radosť – Autentičnosť – Zázrak

Si človek

Činnosť – Láska – Osobnosť – Vesmír – Energia – Koniec  

Vďačnosť je cesta ako pritiahnuť do života, lásku a stať sa tým, kým naozaj si. Tu je odo mňa malá MANTRA, ktorá ti v  tom pomôže. Môžeš si ju čítať a preprogramovať svoje myšlienky smerom k vďačnosti a očakávaniu života, po akom túžiš.

  
MANTRA - Ďakujem za skvelý život

Keď kráčam, vtedy nepremýšľam.
Lietam ako vtáča.
Kráčam, aby som sa nestratila
v živote, ktorý začal.

Čo bolo a čo bude
nie je to, čo hľadám.
Teraz je ten okamih,
keď na kolená padám.

Ďakujem, že som tu,
za krásy našej Zeme.
Ďakujem, že dýcham,
za to, čo vo mne drieme.

Za lásku, ktorú voči sebe
neviem používať,
ale viem, že vo mne horí
a vďaka nej som živá.

Každým krokom verím,
že tam bude cesta.
A na konci čaká život,
v ktorom mám dosť miesta

S láskou Zuzana

Mojim poslaním je prekonávať strach. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť Zem Slobody, kde sa strach mení na pokoj v duši. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov