Ako zmierniť strach a stres

alebo „mnou nikto manipulovať nebude“

Z každej strany, kde sa pozriem, vyskakuje slovo Covid alebo Koronavírus. Je v každom pracovnom maily, v rádiu, v bežnej komunikácii, v TV. Úplne všade. Až mám pocit, že je to nový občan Zemegule. Obrovská celebrita, o ktorej každý hovorí.

Počujeme o ňom za deň nespočetnekrát a preto sa stáva našou súčasťou, pričom nenápadne programuje našu myseľ strachom z neho. Áno, stáva sa podvedomím programom na základe ktorého budeme ľahko manipulovateľní. Preto buďte prítomné a vedomé. Neverte všetkému kto vám čo hovorí a hlavne z titulu, že vám „chce dobre“. Zachovajte pokoj a chladnú hlavu. Zvyšujte svoje vibrácie. Môžete začať v skupine Vibrácie Zeme Slobody.

Vibrácie Zeme Slobody

Predstavte si čo by sa stalo, keby ste toľkokrát za deň počuli slovo *ZDRAVIE*. Boli by ste zdravé. Pretože toľkokrát opakované slovo sa vpíše do podvedomia a vytvorí program, aby ste boli zdravé. Stane sa pravdou. Budete konať na tomto základe . Podvedomie vás bude viesť k zdraviu, pretože taký program ste mu dali. Nežartujem. Takto to funguje.

Preto nepodliehajte strachu ani panike. Vždy, keď uvidíte niekde napísané alebo začujete slovo Covid, či koronavírus, povedzte si nahlas alebo v mysli ´ZDRAVIE´. Robte to dlhodobo. Takto sa preprogramujete na vám prospešný program a nikto s vami nebude môcť manipulovať.

Ste jedinečné bytosti. Či tomu veríte alebo nie.

Uvedomujte si každý deň kto vám čo hovorí. Pozorujte, ako to na vás pôsobí. Aký máte pocit? Potom sa zamyslite, prečo máte tento pocit. A stále sa pýtajte prečo, až sa dostanete k pôvodnej príčine vášho strachu.

Technika otázky ´Prečo?´

Úryvok z knihy D.R:Hawkinsa „Neuľpievať-cesta odovzdania“

Existuje jednoduchý spôsob, ako si uvedomiť skrytý emočný cieľ za akoukoľvek činnosťou: položiť si otázku ´Prečo? ´ Po každej odpovedi sa pýtať znovu a znovu, až kým sa neodhalí základný pocit. Príkladom by mohol byť trebárs muž, ktorý chce nový Cadillac. Jeho myseľ mu ponúka všetky možné logické dôvody, ale logika to v skutočnosti vysvetliť nedokáže.

Tak sa opýta sám seba „Prečo chcem ten Cadillac?“ „No,“ povie si, „znamenalo by to získať určitú prestíž, uznanie a rešpekt, solídne postavenie úspešného občana.“ Znovu: „Prečo chcem získať rešpekt a uznanie od ostatných?“ „Aby som mal pocit bezpečia.“ „Prečo chcem mať pocit bezpečia?“ „Aby som sa cítil spokojný.“

Nasledujúca otázka ´Prečo?´ odhalí, že základom sú pocity neistoty, nespokojnosti a chýbajúce naplnenie. Každá činnosť alebo túžba prezrádza, že hlavným cieľom je získať určitý pocit. Nie sú tu iné ciele než prekonať strach a dosiahnuť spokojnosť. Emócie sú spojené s tým, o čom sme presvedčení, že zaistí naše prežitie, nie s tým, čo práve chceme. Emócie sú skutočnou príčinou elementárneho strachu, ktorý každého núti, aby sa neustále usiloval o svoje zabezpečenie.

Už prešlo niekoľko týždňov od vypuknutia vírusu a my sme nič nepochopili. Stále bojujeme zbraňami, ktoré zabíjajú nás, nie vírus.

Strach

Keď sa budeme báť, neochránime sa. Práve naopak. Znižujeme vlastnú imunitu a čo je horšie, sme ľahko manipulovateľní.

  • Preto dýchajte pomaly. Nedovoľte dychu, Aby sa zrýchlil. Majte ho vždy pod kontrolou. Po pár dňoch si to zautomatizujete a bude pre vás prirodzené držať ho v pokojnom móde. Takto zabránite stresu, aby vás ovládal.
  • Nepozerajte celý deň televíziu. Radšej čítajte knihy, choďte do záhrady, pozorujte prírodu ako sa prebúdza, včely ako opeľujú a buďte za to vďačné. Vymyslite si niečo, čo vás bude tešiť a baviť. My Slováci sme vynaliezavý národ. Tak do toho.
  • A hlavne…počúvajte čo vám kto hovorí veľmi pozorne a filtrujte. Ten, kto vás chce zmanipulovať, hovorí krásne slová. Častokrát použije slová, aby vás vystrašil, alebo naopak súhlasí s vami, aby si získal  vašu dôveru. Čítajte medzi riadkami, pozorujte jeho reč tela. V prípade, že hovorí niečo, čo znie rozumne a pravdivo, ale pravdou nie je, pri pozorovaní reči jeho tela nastane rozpor, ktorí pocítite ako niečo rušivé. Je to preto, lebo slová nie sú v harmónii s rečou tela. Toto sa nedá oklamať. Telo odráža skutočnú pravdu a tú odráža v gestách a postojoch. Pozorujte. Neverte všetkému. Slová sú iba slová. Nedovoľte nikomu manipulovať vás. Ste jedinečné bytosti. Máte právo žiť a dýchať slobodne.
  • Ak sa nachádzate v situácii, ktorú neviete vyriešiť, nepokúšajte sa o to. Mlčte a dajte si trochu času,kým zareagujete. A nakoniec,vôbec reagovať nemusíte.

Strach nie je na mieste. Opatrnosť a rešpekt áno.

A teraz sa skúsme s vírusom spriateliť. Skúsme si ho predstaviť ako príjemného človeka, aby sme ho mohli prijať a prestať sa ho báť. Dajme mu nejaké meno. Mohol by sa volať Cyril. Neviem prečo. Volá sa Cyril a hotovo. Prijmime to. To je prvé prijatie, ktoré uskutočníme. Pretože nezáleží na tom ako sa volá. Nič to neovplyvní a preto nám to môže byť jedno.

Cyril je vysoký sympatický vírus ( nie je človek, to nám je jasné, iba si ho poľudštíme ), ktorý miluje ľudí. Neprišiel sem, aby nám škodil. Chce nás priviesť k zamysleniu, k uvedomeniu, prehodnoteniu priorít. K spomaleniu. Nechápe prečo sa ho tak bojíme a skrývame pred ním tvár. Vie, že my ľudia neradi ukazujeme pravú tvár a preto to prijal. No nerozumie nám. On nás má rád všetkých bez rozdielu.

Tí, ktorí majú zdravú myseľ veľmi nepotrebujú jeho pomoc k pochopeniu, preto navštevuje v prvom rade menej vedomých ľudí, plných strachu, znechutených životom, ktorí takmer nevyžarujú energiu. Tí mu však vôbec nie sú vďační. Je z toho zmätený. Cyril vôbec nerozlišuje dobré a zlé. Nevie, čo tým myslíme. Robí, čo mu Vesmír nakázal a krúti hlavou nad tým, akí sme nechápaví. Aby ste rozumeli, vo vesmíre vie každá drobná čiastočka prečo tu je,kde je jej miesto a čo má robiť. Robí všetko pre dobre všetkého. My ľudia sa skladáme s buniek, ktoré tiež presne vedia čo majú robiť a robia to bez toho, aby sa pýtali prečo?

No nevedno prečo my ľudia ako celok, telo a mozog máme aj ego, ktoré má milión otázok „prečo?“ a často robíme opak, než by sme mali. Preto nám Cyril nerozumie. A to, že si ani mi nerozumieme, mu radšej vysvetľovať nebudeme.

Na druhej strane, obdivuje našu nespútanú kreativitu v tvorbe rúšok. Nevie sa vynadívať na tie umelecké diela. Je prekvapený z toho ako dokážeme byť ľudskí, hoci väčšinou ideme jeden proti druhému. Teraz vidí, že pod hrozbou smrti sa z nás vynára toľko dobrých vlastností. Sú tam a on si dal za úlohu vytrieskať ich z nás. No zároveň si uvedomuje, že čím dlhšie bude toto napätie trvať, tým je väčšie riziko, že sa zmeníme na netvorov.

Deštrukcia nám ide veľmi dobre.

Preto nám napísal tento list:

Moji milí ľudia,

prestaňte sa báť a začnite používať tú úžasnú šedú hmotu zvanú mozog. Prejdite sa po svojom dome a vyhádžte to, čo vám už roky iba zaberá miesto. Pomíňajte všetky potraviny, ktoré skladujete a o chvíľu budú po záruke. Skladovaním vysielate prianie zažiť horšie časy. Začnite myslieť na to, čo si želáte. Myslením na to, čoho sa bojíte dávate tomu energiu a práve to sa vám deje.

Spomaľte. Kam sa vlastne ponáhľate? Vy viete, že do hrobu. Tak prečo tam dobrovoľne bežíte a keď som prišiel ja, zrazu tam nechcete ísť. Viete vôbec čo chcete?

Nie som tu preto, aby som vás desil. Som vírus, ktorí možno niekto z vás prikrášlil s vedomím, že nerobí dobre, ale možno dosiahne po čom túži. Či jeho zámer vyšiel alebo nie, to vôbec nie je podstatné. Nič nie je podstatné, iba to, že máte šancu pochopiť.

Postúpiť na vyššiu úroveň myslenia. Pomôcť ľudstvu aj tejto krásnej Planéte Zem. Vždy sa k vám správala s láskou. Ale ako matka miluje svoje deti, tak aj ona z lásky k vám, musí použiť pár faciek, aby vás zobudila. Prestaňte hodnotiť všetko ako dobré a zlé. Prestaňte si brať všetko osobne. Schopte sa a použite ten váš mozgový počítač. Vy vôbec netušíte, čo všetko dokáže.

Vypnite dnes televízor a buďte ticho. Keď máte povedať niečo negatívne, plné strachu a pochybností, buďte ticho. Mlčte tak dlho, kým budete mať naozaj čo povedať. Niečo konštruktívne. Aby vaše podvedomie zmenilo deštruktívne programy. Urobte to pre seba i celé ľudstvo. Je mi jedno, čo si myslíte o tom, čo vám píšem. Každý je na nejakom stupni vývoja. Niekto pochopí, niekto nie.

A preto som tu. Ak som vás navštívil tak s poslaním, aby ste niečo v živote zmenili. Máte možnosť pochopiť a uzdraviť sa. Máte aj tú druhú možnosť. Urobte ako myslíte. Nie som tu na to, aby som vás k niečomu nútil. Ste úžasné ľudské bytosti. Ak potrebujete ego a strach majte si ich. Je to vaša voľba a ja ju rešpektujem.

Všetko, čo sa deje, deje sa pre nastolenie rovnováhy. Prejdite na stranu, kde chýba, netlač sa tam, kde je toho priveľa. Odteraz môžete byť sami sebou. Tak buďte. A prestaňte sa pýtať prečo? Všetko viete. Tak mlčte a počúvaj. Počúvajte lásku vo svojom vnútri. Bezpodmienečná láska je liek na všetko.

Cyril

Žiť s prírodou je jediná cesta. Kráčať dozadu dnes znamená, kráčať vpred. Buďme kým sme. Obyčajnými ľudskými bytosťami. Veď sa len pozrime, čo sme po sebe zanechali. Ako málo času stačilo prírode na to, aby sa zotavila. Vyčistili sa moria, vzduch, zmenšila sa ozónová diera. Vieme si vôbec predstaviť aká nádhera by tu pre nás bola, keby sme nechali prírode to, čo jej patrí? A k tomu stačí zobrať si iba to, čo potrebujeme, nie to, čo chceme.

Vezmime si to čo potrebujeme, nie to, čo chceme. 

Sledujem ako pribúda uvedomelých ľudí. Ako sa menia. To však prináša aj boj tých mocných, ktorí zrazu majú strach, že si uvedomíme a prestaneme mať strach. Pretože potom nás nebudú môcť manipulovať. Potom nás nebudú môcť zastaviť.

Nebuďte ako ovce a nechoďte s davom ak to tak necítite. Možno máte strach. Nemáte mať prečo. Ste tu z nejakého vyššieho dôvodu. Máte poslanie. Skúste prísť na to, čo je tým vašim poslaním.

Ako?

  • Stačí spomaliť
  • Menej reagovať
  • Viac mlčať

Upokojíte tak myseľ a zistíte pravú podstatu bytia aj vaše poslanie.

Vy už všetko viete, len nepočujete svoj vnútorný hlas. Stíšte sa, aby ste ho počuli. Každý deň nájdite pár minút a v tichu seďte. Ak vám to nejde, nevzdávajte to. Skúste Vibrácie Zeme Slobody, kde nájdete 5-minútové video, ktoré vás povedie k vibrácii lásky. Láska má vysokú frekvenciu. Láska je liek na všetko.

Dokážete to.

Zuzana zo Zeme Slobody

Mojim poslaním je prekonávať strach. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť Zem Slobody, kde sa strach mení na pokoj v duši. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov